ionimax®

Iónový polarizačný prístroj – ionimax – je zariadenie na fyzikálnu úpravu vody, ktoré zabraňuje tvorbe vodného kameňa, a navyše odstraňuje staré – už vzniknuté usadeniny.

Domácnosť

Ionimax má široké uplatnenie aj v domácnosti. Pre viac informácií prejdite do časti domácnosť.

Predĺženie záruky

Vážený uživateľ a majiteľ zariadení IPP alebo ionimax. Radi by sme Vám ako výrobcovia ponúkli možnosť predlĺženia záruky tohto zariadenia z bežných 24 mesiacov na 5 rokov.

SÚŤAŽ: Vyhrajte svoj vlastný ionimax!

Stačí zodpovedať dve súťažné otázky a správne odpovede budú zaradené do žrebovania 28.2.2018

Prečo ionimax?

Unikátny systém pre úpravu vody, funguje bez obsluhy a údržby. Presvedčte sa sami.

teplarensky a vodarensky priemysel

Teplárenský a vodárenský priemysel

Problematika vodného kameňa a tvrdej vody sa týka všetkých komponentov teplovodných a vodovodných sústav, ktorých úžitkové vlastnosti a životnosť sú negatívne ovplyvnené minerálnymi usadeninami, ako sú stúpačky, ležaté rozvody, bojlery, plynové kachle, radiátory, sanita, prietokové ohrievače, kotly a podobne. Akým spôsobom sa to prejavuje vo vykurovacom a vodovodnom systéme?

» Zobraziť viac...

V potrubiach a najmä v slepých miestach a úsekoch so zníženou cirkuláciou, vznikajú usadeniny vo forme kryštalického vodného kameňa, minerálov, organických zložiek a hrdze z potrubia. Uvedená kombinácia pôsobí ako izolátor a bariéra. Následkom je, všeobecné zníženie prietoku vody, pomalé zahrievanie vykurovacích telies a tiež nedostatočné chladenie v chladiacich zariadeniach. To vyúsťuje do značných, miestami až 30%-tných, tepelných a energetických strát. Ionimax je ekonomickým a ekologickým riešením pre vodárenský a teplárenský priemysel.

» skryť

Potravinárstvo

Potravinársky ako aj farmaceutický priemysel si vyžadujú vodu zdravotne bezchybnú. Rovnako tu záleží na údržbe a prevádzke výrobných zariadení a výrobných prostriedkov. Ekologickým a zdravotne nezávadným riešením na problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom je inštalácia ionimax-u v potrubí. Vaše umývačky, výrobné stroje, plničky, filtre, trysky a podobne, “uvítajú” iónovú polarizáciu vody.

» Zobraziť viac...

Tá zabraňuje tvorbe vodného kameňa a navyše pomáha postupne odbúrať staré nánosy v systéme. Zároveň ionimax znižuje výskyt nežiadúcich baktérií, čo má vplyv na vyššiu úroveň zdravotnej bezchybnosti. Rovnako môžete znížiť svoje náklady na gastrohygienu, keďže fyzikálne upravená ionizovaná voda všeobecne lepšie preniká a lepšie do seba vstrebáva, čo je pri jej využití pri čistení a hygiene dôležitou vlastnosťou.

» skryť

shutterstock_469190174
shutterstock_270356306

Wellness, hoteliérstvo a služby

Majitelia a prevádzkovatelia hotelových, rekreačných a releaxačných zariadení vedia, že atraktívny vzhľad, kvalitné služby a perfektné technologické zázemie v súlade s platnými normami sú základom ich podnikania. Investície do hygienicky bezpečného a esteticky výnimočného prostredia sú nemalé. Ochrana týchto zariadení ako sú sladkovodné bazény, vírivky, ohrievače, umyvadlá, sauny, samotné rozvody a potrubia, je preto dôležitá. 

» Zobraziť viac...

Na ionimax sa môžete spoľahnúť ako na ekologického ochrancu pred vodným kameňom, dokonca vám pomôže aj so starými usadeninami, predlžuje interval výmeny vody v bazéne a znižuje spotrebu chemických prostriedkov v takejto prevádzke

» skryť

Zdravotníctvo

Ak hovoríme o zdravotníctve, hovoríme o celom spektre zariadení, do ktorého spadá aj náš stomatológ, pôrodník, chirurgia, ambulancia, operačné sály, domy pre seniorov a všetky ďalšie miesta zriadené preto, aby človek so zdravotným problémom dostal pomoc. Hoci je zdravotníctvo napojené na bežné vodovodné siete, určite voda a hygiena tu zohráva významnú rolu. Životnosť sanity aj špeciálnych zariadení, ktoré by mohol ohroziť vodný kameň, môžete ochrániť prevenciou voči nemu, ktorú vám spoľahlivo zabezpečí ionimax.

» Zobraziť viac...

Okrem toho získate ľahšie stráviteľnú a zdravú vodu, podporujúcu látkovú výmenu. Ionimax významne znižuje výskyt baktérií a ich množenie vo vode. Voda z vodovodu upravená ionimax-om napomáha hygiene a je vhodná pre citlivú pokožku.

» skryť

shutterstock_77783581
shutterstock_455820490

Zavlažovanie

Zavlažovanie rastlín a požívanie chemických zmäkčovadiel v zavlažovacom systéme sú navzájom vylúčené.  Vodný kameň v týchto systémoch a potrubiach však môže spôsobovať poľnohospodárom, záhradkárom, správcom parkov, futbalových a golfových ihrísk veľké problémy.

» Zobraziť viac...

Ideálnym riešením je jednoduché nainštalovanie  ionimax-u v takýchto zavlažovacích systémoch. Zastaví tvorbu vodného kameňa a navyše staré nánosy pri používaní postupne odbúra. Okrem toho však ionizovaná voda lepšie preniká k bunkám živých rastlín a do pôdy, takže rastliny sú lepšie vyživené a odparovanie vody sa znižuje. Ekologickým spôsobom chránite svoje zariadenia, rastliny a spotrebu vody.

» skryť

Poľnohospodárstvo

Vedeli ste o tom, že tretina vody v Európe sa využíva v odvetví poľnohospodárstva? Samozrejme, že potrebujeme potraviny a potrebujeme čistú vodu na výrobu našich potravín. Ionimax má v poľnohospodárstve všestranné využitie. Nielen pri zavlažovaní, ale aj v chove zvierat. Udržuje a chráni napájadlá, výrazne znižuje výskyt baktérií, priaznivo ovplyvňuje tráviaci a vylučovací trakt, klesá spotreba liekov a zbytočnej chémie. To má samozrejme vplyv na zdravie, ekológiu a prevádzku chovu.

shutterstock_535834729

Certifikáty

certifikaty-two-eco

Značky Two ECO® a ionimax® sú registrovanými obchodnými známkami spoločnosti Two ECO, s.r.o.. Sme držiteľmi viacerých certifikátov.

Články

Chargement billets de blog …

Čo o ionimax-e hovoria spokojní zákazníci?

[TEST_B id=600]

Čo o ionimax-e hovoria spokojní zákazníci?

Jana
z Lip. Mikuláša

Po namontovaní ionimax-u sa po troch mesiacoch ohrev vody v boileri skrátil zo štyroch hodín na dve a rýchlovarnú kanvicu, ktorú sme museli čistiť od usadenín dva krát do týždňa, za uplynulé tri mesiace stačilo raz. Super.

Tibor
zo Záhoria

Bývam na Záhorí, kde je veľmi tvrdá voda, tak som si na rodinný dom dal najprv namontovať magnetické zariadenie proti vodnému kameňu. Ale časom som videl najmä na teplej vode, že slabne prietok, takže kameň sa usádzal. Novému prístroju ionimax od firmy Two ECO som veľmi neveril, ale keď som dostal možnosť zadarmo si ho vyskúšať, pristal som na ponuku. Už po dvoch týždňoch prietok viditeľne zosilnel. Ionimax mám už vyše pol roka a som maximálne spokojný.

Amamou Jama

Mám záujem

Zanechajte nám Vaše kontaktné údaje a my sa Vám ozveme.