Zachované živiny, stopové prvky a minerály

Pite len chutnú vodu, ktorá obsahuje to najdôležitejšie pre vaše telo

Zachované živiny, stopové prvky a minerály

  • Zaujímate sa o kvalitu a zloženie vody vo vašom vodovodnom potrubí? 
  • Nechcete nevhodne, alebo zbytočne filtrovať vašu pitnú vodu? 
  • Riešite kvalitnú hydratáciu pre seba, zvieratá, aj závlahu rastlín?

Zrejme budete súhlasiť s tým, že nikto z nás by nemal piť destilovanú vodu.

Ako je to však s kvalitou vody u nás? Je skutočne tak znečistená a toxická, ako sa občas hovorí? Vieme, že životné prostredie sa mení a v niektorých krajinách už aj sprchovanie vodou z vodovodu môže byť toxické. Je teda nevyhnutné ju filtrovať? Pitná voda v Slovenskej republike pochádza prevažne z podzemných zdrojov (viac ako 80%), mene jako 20% pitnej vody pochádza z povrchových zdrojov. Jej parametre a požiadavky na kvalitu sú jasne dané, sú monitorované a výsledky verejne prezentované. K nedostatkom a prekračovaniu noriem dochádza v minimálnej miere. Dalo by sa povedať, že situácia so znečistením vody u nás je zatiaľ priaznivá.
Na národnej úrovni sú požiadavky na kvalitu pitnej vody definované zákonom č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadením vlády SR č. 354/2006 Z. z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na vodu určenú na ľudskú spotrebu a kontrolu kvality vody určenej na ľudskú spotrebu v znení nariadenia vlády SR č. 496/2010 Z. z..Pokiaľ práve vo vašej oblasti je tomu inak, doporučujeme ionizátor vody ionimax kombinovať s filtráciou. Návod na umiestnenie filtra a ionimaxu nájdete v príbalovom letáku.

Podľa obsahu rozpustených minerálnych látok vo vode, môže voda byť:

  • Destilovaná – je zbavená minerálnych látok
  • Mäkká – obsahuje málo minerálnych látok
  • Tvrdá – z podzemných prameňov, obsahuje viac minerálnych látok

Minerálne látky sú samozrejme dôležité pre život všetkých organizmov. U človeka  sa nezúčastňujú len na výstavbe  tela a jeho rôznych tkanív – zapájajú sa aj do životne dôležitých metabolických procesov, ktoré prebiehajú v organizme. Sú stálou a nevyhnutnou súčasťou všetkých buniek a telových tekutín. Sú zložkami rozličných enzýmových systémov, hormónov, vitamínov, rôznych funkčných molekúl.

Minerálnou výživou rastlín sa rozumie príjem minerálnych (anorganických) látok. Zdrojom minerálnej výživy rastlín je pôda (živný roztok), u vodných je to voda. Orgánom príjmu je koreň.Z doteraz známych prvkov sa v rastlinách zistili takmer všetky, ale nie všetky sú pre rastlinu nevyhnutné, dôležité. Životne dôležité prvky sa nazývajú biogénne prvky. Bez biogénnych prvkov nemôže rastlina normálne žiť a žiadny z týchto prvkov nemôže byť nahradený iným.

Rozporuplné požiadavky na vodu v domácnosti? Tvrdá versus mäkká?

Pre zdravie človeka je samozrejme dôležité piť vodu viac minerálnu a teda tvrdú. Pre vodu, ktorá má slúžiť na pranie, čistenie a podobne v domácnosti máme požiadavku, aby bola naopak viac mäkká. Ako skĺbiť tieto dve rozdielne požiadavky?

Ideálnym riešením je používať ionizátor vody ionimax, ktorý nemení chemické zloženie vody v potrubí, ale mení jej fyzikálnu štruktúru. Teda získate tvrdú vodu, s vlastnosťami mäkkej vody. Minerály a živiny sú v nej zachované, dokonca ionizované pre lepšie vstrebávanie, zároveň však nedokážu tvoriť pevné, kryštalické väzby na vašom potrubí, spotrebičoch, klimatizácii, prádle a všade tam, kde vám predtým spôsobovali ťažkosti. Zároveň ionimax nijako nezavadzia, ani nenarušuje estetiku vášho domova.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.