Chlór vo vode

  • Máte otázniky ohľadom chlóru vo vašej vodovodnej sieti?
  • Riešite chuť a kvalitu tejto vody?
  • Nechcete pritom zanedbať ani výskyt baktérií?
  • Rozhodujete sa, akým spôsobom budete vodu upravovať?
  • Radi by ste sa postarali čo najlepšie o seba, aj o svojich domácich maznáčikov?

Prečo je vlastne chlór pridávaný do vodovodných sietí? Chlór zabraňuje množeniu zárodkov baktérií vo vodovode. Pôsobí podobne ako potravinový konzervačný prostriedok a zaručuje zachovanie kvality vody dodávanej odberateľom, z hľadiska nezávadnosti.

Baktérie a ďalšie organizmy sú bežnou súčasťou životného prostredia. Nachádzajú sa vo vzduchu aj v pôde a mohlo by sa stať, že sa dostanú do vodovodnej siete. Aj usadeniny organického charakteru na vnútornej stene potrubia sú ideálnym prostredím pre množenie baktérií. Pre zachovanie bakteriologickej nezávadnosti vody sa na rôznych úsekoch distribučnej siete pridáva priemerne 0,1 až 0,2 miligramu chlóru na jeden liter vody. To predstavuje 1 kvapku chlóru na 1000 litrov vody, čo je približne objem 5 kúpeľňových vaní.

Ionimax-om upravená voda mení samotné prostredie vo vašom vodovode tak, že výskyt  a množenie baktérií  merateľne klesá a ustupuje. Testovaním sa preukázalo aj viac ako desať násobné zmenšenie výskytu baktérií v teplej vode z potrubia, upravenej ionimax-om. Rovnako sa vďaka iónovej polarizácii zmenšuje  aj vrstva usadenín na vnútornej stene potrubia, takže postupne zaniká prostredie, kde by sa nežiadúce baktérie mohli množiť.

Ďalšou výhodou ionimax-u je, že napomáha pri uvoľňovaní chlóru z vody. Klasické spôsoby, ktoré používame, aby sme sa postupne zbavili chlóru, alebo chuti, ktorú spôsobuje sú jednoduché odstátie vody, prevarenie, filtrovanie, chladenie v chladničke, či pridanie pár kvapiek citrónovej šťavy. Rovanko priaznivé účinky na uvoľnovanie chlóru z vody má aj ionimax.

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, či upravovať a ako upravovať vodu z vášho vodovodu, neváhajte nás kontaktovať.